USŁUGI
Ciekawe witryny WWW

W tym miejscu umieszczamy informacje o witrynach internetowych, które mogą być Państwu przydatne. Wystarczy kliknąć na daną pozycję, aby przeniesc się na wybraną witrynę. Dla Państwa wygody witryny zostały ułożone w kategorie.

I. Główne polskie portale ogólno-informacyjne

1. Onet (www.onet.pl)
Portal ogólno-informacyjny z wyszukiwarką zlokalizowany w Krakowie. Jego powstanie związane jest historycznie z firmą Optimus.
2. Interia (www.interia.pl)
Konkurencyjny portal ogólno-informacyjny z wyszukiwarką zlokalizowany w Krakowie. Związany z RFM FM.
3. Wirtualna Polska (www.wp.pl)
Mocno konkurencyjny do powyższych gdański portal ogólno-informacyjny także z wyszukiwarką. Obecnie związany jest kapitałowo z grupą TP S.A.

II. Samodzielne wyszukiwarki internetowe

1. Google (www.google.pl)
Najpopularniejsza w Polsce wyszukiwarka internetowa. Można przy jej pomocy przeszukiwać internetową zawartość stron WWW, grup dyskusyjnych, obrazów, filmów itp.
2. Yahoo (www.yahoo.com)
W minonym czasie jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych obecnie rozszerzona o katalogi, reklamy itd. zbliża się do koncepcji portalu uniwersalnego.
3. Altavista (www.altavista.com)
Wyszukiwarka z bardzo długą historią działalności, powstała w czasach pionierskich Internetu - obecnie popularna szczgólnie w USA
4. MetaCrawler (www.metacrawler.com)
Metawyszukiwarka pozwalajaca jednocześnie przeszukać Internet wieloma wyszukiwarkami i uzyskać wynik ze wskazaniami z której wyszukiwarki uzyskano dany wynik.
5. WebCrawler (www.webcrawler.com)
Metawyszukiwarka podobna po MetaCrawler`a

III. Inne polecane witryny Internetowe związane z Krakowem i Małopolską

1. www.krakow.pl - Magiczny Kraków
- jak sama nazwa wskazuje - witryna poświęcona różnym aspektom życia w Krakowie. Można tu znaleźć wiele informacji, od wydarzeń kulturalnych, poprzez zasady załatwiania spraw urzędowych w Urzędzie Miasta Krakowa, do zagadnien komunikacyjnych.
2. www.komunikacja.krakow.pl
- bardzo przydatna witryna zawierająca informacje o komunikacji w Krakowie i regionie ( w tym MPK, PKS, PKP itp.)
3. www.mpk.krakow.pl
- witryna krakowskiego MPK zawierająca m.in. rozkłady jazdy wszystkich krakowskich autobusów i tramwajów.

IV. Inne polecane witryny

1. www.centrumxp.pl
- witryna tematyczna poświecona systemom operacyjnym Microsoftu takim jak Windows XP, Vista, 98 itp wraz z poradnikiem korzystania, forum dyskusyjnym i ogromną iloscią oprogramowania dla systemow Windows.
2. www.firefox.pl
- witryna Mozilla Fundation z bardzo popularną darmową przeglądarką Mozilla Firefox, będącą alternatywą w stosunku do Microsoft Internet Explorer (przez dużą część Internautów Firefox uważany jest za dużo lepszy i bezpieczniejszy produkt).
3. pl.opera.com
- witryna następnej, konkurencyjnej wobec Internet Explorera darowej przeglądarki internetowej. Przeglądarka Opera ma także duże grono swoich zagorzałych zwolenników.
4. www.mozilla-europe.org/pl/products/thunderbird/
- witryna Mozilla Fundation zawierająca darmowy program poczty elektronicznej. Oprócz eleganckiego wyglądu i intuaicyjnej obsługi posiada on taże wiele mechanizmów ułatwiajacych życie Internaucie takich jak n.p. uczący się samodzielnie filtr rozpoznawania spamu i wiele innych.
 INFORMACJE
Copyright © 2007 [Radio-Telecom]. All rights reserved | Design by: Projektowanie stron e-Media Małopolska
Wszystkie wymienione na tych stronach nazwy produktów lub usług objęte ochroną prawną należą do ich właścicieli i są wymienione jedynie ze względów informacyjnych.
We wszelkich sprawach związanych z usługami dostępu do internetu i zawartością niniejszych stron prosimy o kontakt.