USŁUGI
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ):

1. Czy mogę korzystać z kilku komputerów w mieszkaniu zamiennie ?
TAK, jest taka możliwość. W tym celu należy z komputera posiadającego dostęp do Internetu przepisać adres fizyczny karty (adres MAC) do odpowiedniego pola w zakładce konfiguracji karty sieciowej drugiego komputera. UWAGA: rozwiązanie to umożliwia jedynie ZAMIENNY dostep do Internetu. W przypadku podłączenia 2 lub wiecej komputerów o identycznym adresie fizycznym karty sieciowej będą się one całkowicie blokować.

2. Zmieniłem komputer i nie mogę po łączyć się z Internetem.
Co mam zrobić, aby Internet wrócił ?

Zmiana komputera wiąże się prawie zawsze ze zmianą używanej karty sieci komputerowej, przez którą komputer uzyskuje dostęp do Internetu. W takim wypadku należy odczytać w konfiguracji komputera adres fizyczny karty sieciowej (MAC address) i przekazać go telefonicznie do naszego Biura Obsługi Abonenta pod nr (12) 414-30-46. Po weryfikacji osoby dzwoniącej pracownicy Radio-Telecom w krótkim czasie dokonają autoryzacji nowej karty sieci komputerowej i Abonent z powrotem uzyska dostęp do Internetu .

3. Nie stosuję żadnego programu antywirusowego i mam wrażenie, że komputer zachowuje się dziwnie. Działa dużo wolniej niż wcześniej, a czasami się zawiesza.
Co mogę z tym zrobić ?

W pierwszej kolejności należy zainstalować program antywirusowy. Polecamy jeden z programów umieszczonych na naszej stronie w zakłądce PLIKOWNIA. Po prawidłowym zainstalowaniu programu należy go uruchomić. Program zaktualizuje sobie bazy wirusów i rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu wirusów. Po przeskanowaniu i usunięciu wirusów należy sprawdzić prawidłowość pracy komputera. W przypadku dalszej nieprawidłowej pracy komputera konieczne może być zainstalowanie systemu operacyjnego od nowa. W takim przypadku jestśmy w stanie Państwu pomóc - prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Abonentów.
UWAGA: Dla naszych solidnych Abonentów przygotowane są specjalne upusty na prace serwisowe wykonywane przez naszych specjalistów.

4. Ostatnio bardzo wolno działa dostęp do Internetu. Strony otwierają się nawet parę minut. Także komputer i programy na nim bardzo długo się uruchamiają. Czasami bardzo intensywnie i długo mruga lampka dysku twardego.
Czy możecie coś z tym zrobić ?

W 99% przypadków winę za to ponosi stan komputera. Należy sprawdzić, czy nie jest on zawirusowany (patrz pkt.3), a także czy nie jest przepełniona jego pamięć operacyjna lub przeciążony procesor. Aby to sprawdzić wystarczy (w systemie Windows XP) jednocześnie wcisnąć przyciski Ctrl, Alt, Del. W otwartym oknie Managera Zadań Windows na dolnej linijce obramowania podane są dane określającą zajętość procesora w procentach oraz ilość wykorzystywanej pamięci operacyjnej w stosunku do jej całej wielkości. Na podstawie tych danych można ustalić, czy jeden z tych elementów komputera nie jest przeciążony. Dokładniejsze dane zawarte są w zakładkach Procesy i Wydajność Managera zadań. Długotrwałe migotanie lampki dysku twardego oznaczać może także jego przepełnienie. Należy w takim przypadku sprawdzić zajętość dysku systemowego (C:) poprzez otwarcie w menu START zakładki Mój Komputer, a następnie kliknięcie PRAWYM przyciskiem myszki na dysk C:. W wyświetlonym menu należy wybrać opcję Właściwości, która wskaże liczbowo i graficznie zajętość dysku. Jeżeli na dysku wolne jest mniej niż 500 - 1000 MB, to należy niezwłocznie odinstalować nieużywane aplikacje oraz wyczyścić dysk z innych niepotrzebnych plików. Po takim czyszczeniu potrzebne jest przeprowadzenie Oczyszczania i defragmentacji dysku odpowiednimi programami. Oba zadania realizowane są przez narzędzia systemowe umieszczone w zakładce START/Akcesoria/Narzędzia systemowe (w Windows XP).
 INFORMACJE
Copyright © 2007 [Radio-Telecom]. All rights reserved | Design by: Projektowanie stron e-Media Małopolska
Wszystkie wymienione na tych stronach nazwy produktów lub usług objęte ochroną prawną należą do ich właścicieli i są wymienione jedynie ze względów informacyjnych.
We wszelkich sprawach związanych z usługami dostępu do internetu i zawartością niniejszych stron prosimy o kontakt.