USŁUGI
Usługa dostępu do Internetu


Wprowadzenie

W obecnych czasach dostęp do Internetu staje się prawie koniecznością. Z pomocą Internetu można korespondować, przeglądać strony internetowe z ważnymi dla nas informacjami, zarządzać kontem bankowym, oglądać fotografie i filmy, korespondować tekstowo i głosowo z osobami rozsianymi po całym świecie. Każdy dzień przynosi nowe ciekawe zastosowania Internetu. Dzięki rozbudowanej ofercie naszej firmy możliwe jest znalezienie łącza internetowego spełniającego najlepiej Państwa wymagania w zależności od Waszych oczekiwań i potrzeb przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.Nasze łącza:  

Obecnie w standardzie obejmującym naszą infrastrukturę światłowodową oferujemy następujące prędkości łączy asymetrycznych (możliwości każdej następnej pozycji zawierają w sobie poprzednią):

20/2Mb/s - łącze ekonomiczne pozwalające na przeglądanie stron WWW i korzystanie z poczty elektronicznej. Pozwala posługiwać się komunikatorem głosowym i telefonem internetowym. Prędkość dostępna w promocji - patrz Promocje.

50/3Mb/s - łącze pozwalające na korzystanie z wielu usług (ściągających i wysyłających dane) równocześnie. Umożliwia także prowadzenie wysokiej jakości wideokonferencji przez Skype. Prędkość dostępna w promocji - patrz Promocje.

100/7Mb/s - następne łącze pozwalające na korzystanie z wielu usług (ściągających i wysyłajacych dane) na wielu komputerach i urządzeniach równocześnie. Prędkość dostępna w promocji - patrz Promocje. Umożliwia także prowadzenie wielostronnych wideokonferencji przez Skype w wysokich rozdzielczościach. Pędkość zalecana przy użytkowaniu routerów pozwalających na dostep do Internetu wielu komputerom i urządzeniom.

150/8,5Mb/s - bardzo szybkie łącze dla koneserów pozwalające na korzystanie z wielu usług (ściągających i wysyłających dane) równocześnie, w tym na oglądanie równocześnie wielu transmisji video HD z szybkich i nieprzeciążonych serwerów. Łącze to pozwala praktycznie bez ograniczeń na maksymalne korzystanie z wszystkich usług dostępnych przez Internet.Prędkość dostępna w promocji - patrz Promocje.

W sprawie prędkości dostępnych w naszej ofercie dostępu bezprzewodowego prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Abonentów.

Wszystkie powyższe łącza posiadają własne publiczne adresy IP zmieniane automatycznie co dobę.

Dostepne są także wyższe prędkości asymetryczne i symetryczne na indywidualnie ustalonych zasadach i po przeprowadzeniu testów. Dla każdego łącza istnieje możliwość przydzielenia stałego zewnętrznego adresu IP.


Róźnica pomiedzy łączami symetrycznymi i niesymetrycznymi

W odróżnieniu od wielu innych firm, oferujemy naszym Abonentom oprócz łączy asymetrycznych, także łącza symetryczne. Łącza takie charakteryzują się jednakową maksymalną przepływnością w obie strony. Oznacza to, że dane można przesyłać w obie strony (do i od Abonenta) z podobną prędkością. Pierwotnie przy projektowaniu i przez wiele lat rozwoju Internetu nikomu nie przyszło do głowy, aby wprowadzać łącza niesymetryczne. Jednakże prowadzone w latach 90 XX wieku badania obciążenia łącz ruchem abonenckim wykazały, że dla używanych wtedy usług internetowych ilość ściąganych przez Abonentów danych zdecydowanie przeważała na ilością danych wysyłanych. Stąd przy opracowywaniu technologii przesyłania danych po tradycyjnych przewodach telefonicznych (problem podobny do opracowania sposobu przepchnięcia wielbłąda przez ucho igielne) powstał pomysł, aby kosztem zredukowania prędkości "od" Abonenta móc zwiększyć prędkość "do" Abonenta. I tak powstały różne odmiany technologii DSL.

Ostatnia aktualizacja strony: 3.12.2015
 INFORMACJE
Copyright © 2007 [Radio-Telecom]. All rights reserved | Design by: Projektowanie stron e-Media Małopolska
Wszystkie wymienione na tych stronach nazwy produktów lub usług objęte ochroną prawną należą do ich właścicieli i są wymienione jedynie ze względów informacyjnych.
We wszelkich sprawach związanych z usługami dostępu do internetu i zawartością niniejszych stron prosimy o kontakt.